Jamnica i Donja Kupčina pri samom vrhu 1. ŽNL Jug

03.11.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Jamnice su u dvoboju desetog kola 1. ŽNL Jug na svom terenu bili uvjerljivi protiv Donje Zeline. Završilo je 4:0, a ovo je bila sedma ovosezonska pobjeda ekipe iz Pisarovine...

Josip Pavek je zabio u otvaranju utakmice, sredinom prvog dijela poentirao je i Matija Vujanić, dok je u nastavku Ivan Britvec dodao još dva komada.

U prvih 11 bili su Žunec, Žlebečić, Mioković, Čačković, Špišić, Rafael Britvec, Pavek, Čefko, Lolić, Vujanić i Pavek, dok su priliku s klupe dobili i Salajec, Ivan Britvec i Živko, koji se deset minuta prije kraja ozlijedio pa je umjesto njega u igru ušao i rezervni vratar Mikša.

Donja Kupčina je bila još uvjerljivija protiv Novaka, a u 6:0 slavlju Zvonimir Potesak je postigao hat-trick, dok su po jednom strijelci bili Mihael Markulin te Josip i Stjepan Stupljanec.

Od prve minute su krenuli Braim, Brezović, Filip Stupljanec, Stjepan Stupljanec, Mihalić, Fabijan Potesak, Markulin, Andrija Stupljanec te Zvonimir i Tomislav Potesak. Na početku nastavka ušli su Špišić, Konječić i Uđbinac, pola sata su dobili Šoštarić i Đelekovčan, a zaigrao je i Štulhofer.

Vodeće Bestovje ima 23 osvojena boda, ali na 'minus jedan' su i Jamnica i Donja Kupčina, sa sedam pobjeda, jednim neodlučenim ishodom i dva poraza.

U 11. kolu igra se veliki derbi Bestovja i Donje Kupčine, dok će Jamnica gostovati kod Samoborskog Otoka.