Školski sport: Nemaju uvjete, a i dalje briljiraju u atletici

05.05.2017. / majai

Na Županijskom atletskom natjecanju koje se ovog tjedna održalo u Zagrebu, atletičari jaskanske osnovne i srednje škole osvojili su brojna odličja u pojedinačnom i ekipnom poretku.

Iako uvjeti za vježbanje i bavljenje atletikom u Jastrebarskom nisu na razini na kojoj bi trebali biti, što ističu iz jaskanske osmoljetke, mladi jaskanski atletičari iz godine u godinu nastupaju na atletskim natjecanjima s kojih se vraćaju s brojnim odličjima. Tako su se i ove godine na županijskom atletskom natjecanju iskazali i osnovnoškolci i srednjoškolci.

Osnovnu školu Ljubo Babić predstavljale su četiri ekipe, od kojih su čak dvije ekipno osvojile srebrnu medalju, a jedna se okitila broncom. Srebro je pripalo ekipi dječaka 5. i 6. razreda kao i djevojčicama 7. i 8. razreda koje su u ukupnom poretku imale jednak broj bodova kao i prvoplasirana ekipa iz Samobora, ali zbog manjeg broja prvih mjesta našle su se na drugom mjestu. Treće mjesto u kategoriji 5. i 6. razreda za djevojčice osvojile su mlade Jaskanke. Ekipa dječaka 7. i 8. razreda osvojila je 6. mjesto. Voditeljice ekipa bile su profesorice Ines Bohaček i Ines Jerčinović.

Odlični su bili i atletičari Srednje škole Jastrebarsko predstavivši se s muškom i ženskom ekipom. Djevojke su osvojile visoko treće mjesto, a muška ekipa završila je na šestom. Njihova voditeljica je prof. Željka Kovačić.

U nastavku pogledajte pojedinačne rezultate Jaskanaca na Županijskom natjecanju u atletici.

Srednja škola Jastrebarsko:

Anja Kovačić (1. mjesto - skok u vis), Ana-Marija Buljan (3. mjesto - skok u dalj), Paula Pinturić ( 3. mjesto - 800m) te Leona Jerčinović, Anja Kovačić, Lucija Bogović i Ana-Marija Buljan(2. mjesto - štafeta na 100, 200, 300 i 400m)
Karlo Krajačić 2. mjesto u skoku u dalj, Tomislav Nad drugo mjesto u utrci na 800m