Vinogradar slavio protiv Španskog

30.04.2018. / Redakcija

Nogometaši Vinogradara su čini se ponovno uhvatili pobjednički ritam te su u utakmici 26. kola 3. HNL Zapad igranoj u Mladini slavili 3:0 protiv momčadi Španskog uz „hat-trick“ Igora Prijića koji je pogocima napravio dodatan korak prema naslovu najboljeg strijelca lige.

Mlada momčad Španskog predstavila se u dobrom svjetlu, odigrala solidnu utakmicu, tražila svoje prilike kroz posjed i pas igru te se došla nadigravati. Na prvi pogodak se čekalo pola sata, kada zeleni uzimaju loptu domaćoj obrani, a Prijić udarcem iza gostujućeg vratara završava akciju i dovodi Vinogradar u vodstvo. Imali su gosti dvije odlične prigode u prvom poluvremenu, ali Bašić je ponovno bio nesavladiv. Drugo poluvrijeme Vinogradar je ne koristi nekoliko prigoda, no ipak u 75. minuti Filipović odlično gura u šansu Prijića koji ne promašuje i „kapari“ nova tri boda za svoju momčad. U sudačkoj nadoknadi, kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju, najbolje reagira Prijić i svojim trećim pogotkom zaključuje subotnje popodne u Mladini. Prijić je ovim pogocima došao do brojke od 33 postignuta gola i uvjerljivo vodi na ljestvici strijelaca.

Ovom pobjedom zeleni su i dalje drugoplasirana momčad s bodom zaostatka ispred Opatije, a nastavak prvenstva Vinogradaru u subotu donosi tradicionalno neugodno gostovanje kod Krka. (LC)

NK VINOGRADAR-NK ŠPANSKO 3:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Prijić (31), 2:0 Prijić (75), 3:0 Prijić (90+3)

VINOGRADAR: Bašić, Ribić, Povrženić, Bagarić, Ivkovčić, Roglić (od 46. Mislimi), Prijić, Rupčić (od 46. Miličević), Šćrbec, Dučkić (od 68. Kovačić), Filipović. Trener: Gomerac

ŠPANSKO: Gašparić, Šoša, Guliš, Ljubičić, Šimić (od 76. Tuđen), Zebić, Petković (od 59. Štignjedec), Ivezić, Jozanović, Jazvić, Knez (od 85. Butumović). Trener: Vukelić