Zeleni "petardom" ispratili Vrbovec

28.10.2018. / Juraj Odrčić

U „županijskom derbiju“ u sklopu 12. kola 3. HNL Zapad snage su u Mladini odmjerili Vinogradar i Vrbovec, a zeleni su zasluženo pobijedili i uvjerljivo slavili 5:2 te tako potvrdili prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Od prvog sučevg zvižduka Vinogradar kreće po vodstvo, a posebno je raspoložena bila napadačka trojka Ottochian-Prijić-Bjelanović. Na asistenciju Bjelanovića pogađa Prijić već u 4. minuti, da bi najbolji strijelac lige vodstvo povećao u 10. minuti, ovog puta na asistenciju kapetana Povrženića. Vinogradar nakon toga prepušta gostima posjed te discipliniranom igrom čeka prilike iz kontri ne želeći trošiti puno snage zbog važne utakmice osmine finala kupa iduće srijede. Takva igra ubrzo donosi plodove budući u 30. minuti Ottochian zabija na nesebičnu asistenciju Prijića da bi samo dvije minute kasnije Bjelanović pogodio na asistenciju Ottochiana. Nakon uvjerljivog vodstva zeleni „spuštaju nogu sa gasa“ tako da u drugom poluvremenu Vrbovčani sve hrabrije dolaze pred Bašićev gol, a preko Sliškovića u 68. te Santos Oliveria u 81. minuti smanjuju vodstvo. Ipak, sve nade u eventualni povratak neizvjesnosti „ubija“ Prijić zaobišavši gostujućeg vratara Jurića te postigavši svoj treći pogodak na susretu za konačnih 5:2.

Vinogradar je zahvaljujući porazu Krka kod HAŠK-a povećao bodovnu prednost te sa +4 može mirno putovati preko Krčkog mosta na derbi susret 3. HNL. Sasvim sigurno bit će to težak ispit, posebice zbog činjenice da obje najbolje trećeligaške momčadi u srijedu imaju teške utakmice u sklopu osmine finala Kupa Hrvatske. (LC)

NK VINOGRADAR-NK VRBOVEC 5:2 (4:0)
STRIJELCI: 1:0 Prijić (4), 2:0 Prijić (10), 3:0 Ottochian (30), 4:0 Bjelanović (32), 4:1 Slišković (68), 4:2 Santos Sliveira (81), 5:2 Prijić (82)

VINOGRADAR: Bašić, Grdenić, Povrženić (od 59. Topić), Bagarić, Ivkovčić, Bjelanović, Pavlešić (od 79. Ramčić), Prijić, Ottochian (od 59. Štulec), Dučkić, Džida. Trener: Gomerac

VRBOVEC: Jurić, Slišković (od 76. Blažević), Čupić, Ćosić, Petak, Colarić, Jendriš, Šimić, Boroša (od 59. Santos Oliveira), Franić, Busija (od 46. Krizmanić).Trener: Madžar