
3000 vjernika hodočastilo u Krašić
05.03.2018. / Maja Ivčić
Preko 3 000 vjernika hodočastilo je u subotu, 3. veljače, u Krašić moleći se svome zaštitniku blaženom Alojziju Stepincu.
Povodom 20. godišnjice proglašenja kardinala Alojzija Stepinca blaženim Krašić će posjetiti velik broj vjernika iz svih krajeva Hrvatske i susjedne BiH. Pod geslom "Najsvetiji lik si nam" protekle su subote u njegov rodni kraj stigli hodočasnici iz Đakovačko-Osječke nadbiskupije koji su najprije posjetili Zagrebačku Katedralu, a potom Krašić.
Unatoč velikoj hladnoći, snijegu i ledu mnoštvo vjernika pristiglo je i molilo za što skorije proglašenje blaženog Stepinca svetim.
Podsjetimo, Stepinca je blaženim proglasio papa Ivan Pavao II u Mariji Bistrici 3. listopada 1998. godine.
(foto: Općina Krašić)
Galerija slika
Zadnje objavljeno

Na plodnom tlu u Vrbovu Posavskom dva desetljeća kod obitelji Krznar rastu lijeske: "Ove godine očekujemo zdrave plodove i dobar prinos"

Krašić: Povjerovala lažnom liječniku i predala mu nekoliko tisuća eura

NK Pribić priprema tradicionalne "Pribićke susrete"

65 godina Albansko kulturnog društva u Hrvatskoj "Shkëndija" - Albanska iskra koja ne prestaje gorjeti

Projekt “Ja mogu, ja hoću – biti mali poduzetnik” provodi se u OŠ “Kardinal Alojzije Stepinac” Krašić

Kupinec: Autom udario u ogradu, skinuo registracijske pločice i pobjegao
