Nesvakidašnja likovna izložba "Umjetnost na svili"
U četvrtak , 28. ožujka s početkom u 19 sati, u Gradskoj galeriji Gradskog muzeja Jastrebarsko, otvoriti će se nesvakidašnja likovna izložba, autorice Milke Prodanić, pod nazivom „Umjetnost na svili.“
Zanimljivost slika je u rijetko viđena tehnika slikanja na svili, u izuzetnoj kolorističkoj ekspresivnosti. Oslikavanje svile je drevna , složena i teška tehnika, kojom se povjesničarka umjetnosti i profesorica Milka Prodanić bavi preko tri desetljeća, izlažući na brojnim samostalnim i skupnim izložbama.
Izložba će prikazati tri autorska ciklusa, u kojima umjetnica na više nivoa istražuje susret kista, boje i finoće svile, čija je struktura, sjaj i finoća sastavni oblikovni element slike.
Ova proljetna izložba se savršeno uklopila u galerijskom koncept posvete ženskom likovnom pismu, a ostati će otvorena do 19. travnja.
Klaudija, Nino, Ana i Ivan - oni su „Najbolji u Jaski” po izboru svojih sugrađana
Koncert Petra Graše za Dan Grada Jastrebarskog!
U kući na području Pisarovine 40 - godišnjak skrivao drogu i oružje
U Pribiću predstavljena knjiga pjesama Josipa Bakalasa "Dol u srcu mom"
Kinča Sela: Ispalio hitac prema obiteljskoj kući, vlasnici neozlijeđeni
Martinje pred vratima, policija na cestama: Budite oprezni i odgovorni u prometu!