Novi modni dodatak svetojanskoj nošnji
Ciklus radionica izrade klaruša u Svetoj Jani završio je desetom radionicom, održanom u petak u Mlinarevoj iži u Dragi Svetojanskoj.
Nakon točno mjesec dana uz pjesmu i druženje vrijedne su ruke članica Udruge pjevača izvornih pjesama Sveta Jana kao i Etno udruge Sveta Jana izradile prekrasne klaruše koje će postati zavidan modni dodatak svetojanskoj narodnoj nošnji.

Predsjednica Udruge pjevača izvornih pjesama Đurđica Falica zahvalila je na trudu svima iz Etno udruge, a posebno predsjednici Jasnici Vojvodić uručivši joj mali prigodni poklon, a što drugo nego klaruš koji je napravljen posebno za nju.
Poseban doprinos tijekom radionica dali su Ljiljana Frdelja i Ivan Iviček. Radionice su uspješno pohađale i završile gospođe Djurdjica Falica, Snježana Manjerović Dolanjski, Ljiljana Frdelja, Valentina Mintas, Renata Renchy Petruša, Ankica Budinšćak, Zdenka Repar, Barica Kupina, Vesnica Ivcec, Barica Celinšćak i Ines Vojvodić.

Na ovaj su način svi oni doprinjeli očuvanju baštine i promociji svetojanskog kraja, a kako doznajemo Udruga uskoro priprema i nova tradicijska događanja u Mlinarevoj iži.
Galerija slika
Održana redovno-izborna sjednica Skupštine VZG Jastrebarskog
Koncert Komornog orkestra Jastrebarsko u Župnoj crkvi
Dvije intervencije na području Jastrebarskog: Prometna nesreća i oštećenje sadnica hrasta
Žumberačke staze i autohtoni proizvodi oduševili natjecatelje i posjetitelje na rekornom izdanju Krabat Traila
Napreduju radovi gradnje atletske staze, Zagrebačka županija osigurala sredstva za ogradu i video nadzor
Sjajan uspjeh Baletnog studija Jastrebarsko: Osvojena četiri zlata na International Dance Openu