Obilježava se Dan narcisa
U subotu, 24.ožujka održat će se akcija povodom obilježavanja „Dana narcisa“ posvećena borbi protiv raka dojke na nivou cijele Hrvatske. U Zagrebačkoj županiji akciju organizira Udruga edukacija protiv raka dojke.
Narcise će se prodavati u Jastrebarskom, ispred pošte te na parkiralištima trgovačkih centara, s početkom u 9 sati.
Narcisa je cvijet koji simbolizira buđenje života i nade, a s ciljem podizanja svijesti javnosti, potrebi prevencije i ranog otkrivanja raka dojke te s ciljem poticanja žena da počnu brinuti o svome zdravlju, svake se godine prigodno prodaje u sklopu humanitarne akcije.
Rak dojke najčešći je oblik raka u žena, kako po pojavnosti tako i po smrtnosti od raka. Godišnje se u Republici Hrvatskoj bilježi više od 2.200 novooboljelih žena, a o važnosti ranog otkrivanja ove bolesti i edukacije žena o redovitim UZV, mamografskim pregledima i samopregledima svjedoči činjenica izlječenja, 90 % žena kojima je rak otkriven u ranoj fazi, što je izuzetno ohrabrujuće.
(foto: Grad Jastrebarsko)
Glazbeni užitak pod vedrim nebom: U jaskanski perivoj stiže ADA
Sestra Marija Magdalena Mrzljak, Stepinčeva nećakinja, proslavila 100. rođendan
Dodijeljena nagrada Ruža Zagrebačke županije, primili je i Jaskanci
Iz ureda u Klinči ukraden mobitel
Vozači motocikala, bicikala i romobila pod povećalom policije
Ministar Bačić dodijelio 19,1 milijun eura vrijedne ugovore za projekte zelene infrastrukture diljem Zagrebačke županije