Promocija slikovnice "Priča o Jastrebu"
„U jednom dvorcu, u dalekoj nekoj zemlji, živio je mladić po imenu Petar. Bio je plemić i najviše od svega volio je ići u lov, baš kao i ostali plemići u to doba. Petar je, zapravo, bio pomalo neobičan lovac. On nikada ništa nije ulovio. Bilo mu je žao prekrasnih šumskih životinja, bilo mu je žao predivnih ptica koje su ulovljene…“ Ulomak je ovo iz „Priče o jastrebu“, slikovnice Daniele Bobinski koja nas vodi u neke davne, prošle dane, kada su Jaskom hodali plemići i plemkinje, a nad jezerom kružili jastrebovi.
Promocija ove slikovnice kojoj je izdavač Turistička zajednica grada Jastrebarskog održati će se u nedjelju 2. srpnja, u 19 sati, u sklopu manifestacije „Ljeto u Jaski“.
U blizini jezera u perivoju Erdody, na tri otočića spojena mostovima, posjetitelji će imati priliku na trenutak otputovati u prošlost uz pomoć kostimiranih likova koji će uprizoriti zanimljive dijelove iz slikovnice. Pridružiti će im se i jastrebar sa živim jastrebom kojeg će prisutni moći pogledati i fotografirati se s njim.
Promociju će svojim izvedbama uveličati i polaznici Glazbene škole Jastrebarsko te će biti organizirana i degustacija Griffin vina, vinara Kreše Ivančića, koji na svojim etiketama ima slike zmaja koji se spominje u slikovnici.
Ovom slikovnicom, Jastrebarsko dobiva ne samo zabavno-edukativan sadržaj za djecu i odrasle, već i lijepi suvenir kojeg će s ponosom moći pokloniti svakome.
(Grad Jastrebarsko)
Održana redovno-izborna sjednica Skupštine VZG Jastrebarskog
Koncert Komornog orkestra Jastrebarsko u Župnoj crkvi
Dvije intervencije na području Jastrebarskog: Prometna nesreća i oštećenje sadnica hrasta
Žumberačke staze i autohtoni proizvodi oduševili natjecatelje i posjetitelje na rekornom izdanju Krabat Traila
Napreduju radovi gradnje atletske staze, Zagrebačka županija osigurala sredstva za ogradu i video nadzor
Sjajan uspjeh Baletnog studija Jastrebarsko: Osvojena četiri zlata na International Dance Openu