PŠ Desinec održala eko radionicu
Područna škola Desinec bila je domaćin jedne od eko-radionica iz projekta EKO-PAKETA, kojeg zajedno provode EKO-PAKET i Udruga Lijepa naša, već 8.godinu za redom. Projekt je usmjeren djeci i mladima s ciljem educiranja o važnosti odvojenog zbrinjavanja upotrijebljene Tetra Pak ambalaže i odgovornog ponašanja prema prirodi.
Potičući djecu na prikupljanje i odvajanje Tetra Pak ambalaže, zajedno se uči o ulozi čovjeka u brizi za okoliš.
Glavna aktivnost radionice bila je prikaz rada pulper stroja tj. recikliranje upotrijebljene višeslojne kartonske ambalaže, cijeđenje dobivene mase kroz sito u kalupe, sušenje i peglanje mase od drvenih vlakana te dobivanje krajnjeg proizvoda-recikliranog papira.
Dok je pulper stroj radio, gđa. Martina Sokač održala je kratko predavanje o prikupljanju otpada i zaštiti prirode, vodila se rasprava o očuvanju okoliša u kojem živimo, a na kraju radionice održao se eko-kviz. Sadržaj pitanja bio je vezan uz recikliranje višeslojne kartonske ambalaže, obnovljivih i neobnovljivih resursa, odlaganja ambalaže i sl.
Učenici su aktivno surađivali tijekom cijele radionice i pokazali su neizmjerno puno znanja o današnjoj temi.
-Ove školske godine, uključili smo se u projekt Eko paketa. Prikupljamo Tetra Pak ambalažu, izrađujemo razne likovne radove od Tetra Pak ambalaže, a kreativne i maštovite radove izlažemo u školi i šaljemo na likovni natječaj Eko -paketa. Naša Tetra Pak roda ušla je u finale natječaja te se u 5.mj nadamo i glavnoj nagradi-kazali su iz područne škole Desinec.
(Foto: Oš Ljubo Babić)
Galerija slika
Jaskanka Ira Ribarić i Riječanka Mia Stražičić lansirale kolekciju navijačkih korzeta
Detalji nesreće u Novakima Petrovinskim: Policajka oduzela prednost, više ozlijeđenih
Alkoholizirani muškarac vrijeđao djelatnicu benzinske postaje
"Kum" Robert Kurbaša otvorio Malu knjižnicu u Klinča Selima
Preminuo Ranko Vojnović, dugogodišnji predsjednik DVD-a Novaki
Jubilej u gradu vatrogastva: DVD Velika Gorica proslavilo 150 godina rada i djelovanja