Kupa se izlila kod Gradeca Pokupskog, vodostaj u opadanju
Obilne količine padalina i dalje prijete poplavama i u našim krajevima. Jučer je u popodnevnim satima došlo do izlijevanja rijeke Kupe iz korita u Gradecu Pokupskom gdje je trenutno, s obzirom na vodostaj, na snazi pripremno stanje.
- Jučer u 14,15 sati zaprimljena je dojava o izlijevanju vode iz korita rijeke Kupe na jednu prometnu traku državne ceste D 36 u mjestu Gradec Pokupski, promet se naizmjenično odvija jednom prometnom trakom - izvijestila je jaskanska policija.
Kupa je tijekom jučerašnjeg dana također rasla i kod Donje Kupčine no ondje joj vodostaj trenutno iznosi 503 centimetra. To znači da je na snazi pripravno stanje, a do poduzimanja redovnih mjera na tom području Kupa bi trebala narasti još 150 centimetara. Za sad nema straha jer je u posljednjim satima vodostaj ondje u opadanju.
Na kišu i mokre kolnike koji usporavaju promet u većem dijelu zemlje upozoravaju i iz HAK-a. Jednim trakom, naizmjence, vozi se na županijskoj cesti ŽC3297 u mjestu Čunkova Draga na području općine Krašić.
(foto: ilustracija)
Martinje pred vratima, policija na cestama: Budite oprezni i odgovorni u prometu!
"Dol u srcu mom" promocija knjige Josipa Bakalasa u Pribiću
Općina Krašić: Zagrebačka županija sufinancira uređenje pristupne ceste s parkiralištem, izgradnju vanjskog i dječjeg igrališta uz osnovnu školu
Gradnja atletske staze u Jastrebarskom uskoro počinje: Potpisan ugovor o sufinanciranju sa Zagrebačkom županijom
U blizini Veterinarske stanice pronađen mladi ženski pas, traži li ga netko?
Apel „Mama, budi zdrava!“ poslali i mališani Dječjeg vrtića Radost