
Priču o jaskanskom kraju donosi nova brošura o pjenušcima, prelistajte je!
Turistička zajednica grada Jastrebarskog izdala je novu brošuru o pjenušcima čija je promocija održana u utorak, 9. studenog u Žitnici.
Uz 11 vrsta pjenušaca, Ivo Kozarčanin otvorio je 11 priča, a puno toga o pjenušcima sudionici su mogli čuti od doajena proizvodnje pjenušaca, Tomislava Tomca.
Naime, upravo je njegova obitelj među prvim proizvođačima plešivičkih pjenušaca, dok je kao prvi zabilježen Franjo Jambrović koji je pjenušcem Zlatni perlan začeo 80-ih godina prošlog stoljeća modernu eru proizvodnje pjenušaca klasičnom metodom druge fermentacije u boci.
Sama brošura inovativnog je dizajna, izdana na hrvatskom i engleskom jeziku, a pripremljena je i u digitalnoj verziji te je možete prelistati ovdje.
O njoj najviše ipak zna dizajner Kruno Franetić koji je rekao više o posebnim tehnikama tiska koje su korištene te o sinergiji tradicije i najmodernijih metoda dizajna.
Svojim nastupom sve je prisutne oduševila Lana Škrgatić, akademska glazbenica, profesorica glazbene kulture, multiinstrumentalistica i kantautorica, porijeklom iz Svete Jane.
I gradonačelnik Jastrebarskog Zvonimir Novosel ponosan je na još jednu lijepu jaskansku priču koja je krenula u svijet.
Brošura će biti Plasirana u restorane koji imaju ponudu plešivičkih pjenušaca, kao dio nove i drugačije turističke ponude Jastrebarskog.
(foto/izvor: Grad Jastrebarsko)
Galerija slika

Zagrebačka županija osigurala gradnju atletske staze u Jastrebarskom

Održano 2. kolo Lige Tilčekov put 2025: Ana Karača i Leonardo Pavina pobjednici i drugog kola

Suradnjom Županije i Grada do nove škole u Jaski! Pokrenuti i projekti izgradnje dvorana u Desincu i Cvetkoviću

Izvanredna akcija dobrovoljnog darivanja krvi danas u Glazbenoj školi

Na otvaranju jesenskog dijela orijentacijske sezone Jeleni osvojili četiri medalje

Kazalište Škrabe poziva na upise u Jaski i Zagrebu
