Prodajom narcisa protiv raka dojke
24.03.2014. / Nefertum IT
Dan narcisa u Jastrebarskom je obilježen u subotu humanitarnom akcijom u kojoj su se prodajom narcisa prikupljala sredstva za prevenciju i rano otkrivanje raka dojke na štandu ispred jaskanske pošte.
U obilježavanje akcije i ove se godine uključio Grad Jastrebarsko. Narcise su prodavali zaposlenici Gradske uprave na čelu s gradonačelnikom Zvonimirom Novoselom i zamjenicima Stipom Bučarom i Domagojem Šlatom te su sva sredstva od prodaje bila namijenjena Udruzi edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije i biti će korištena za prevenciju i rano otkrivanje raka dojke.

(Foto: Grad Jastrebarsko)
Cilj ove akcije je podsjetiti žene na važnost samopregleda dojki te odlazak na preventivne godišnje preglede koji mogu spasiti život te podizanje svjesnosti i pružanje informacija i podrške. Rak dojke najčešći je zloćudni tumor kod žena, na njega otpada 24 posto svih tumora, a u ranoj fazi rak dojke se naime uspješno liječi, stoga je rano otkrivanje od ključne važnosti. U Hrvatskoj svake godine oboli oko 2.500 žena od tog oblika raka čime se i ističe važnost ove humanitarne.
Grad Jastrebarsko je za nabavku narcisa u svrhu provođenja ovogodišnje akcije Udruzi edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije donirao sredstva u iznosu od 2.500 kuna, a sva prikupljena sredstva će seuplatiti na račun Udruge.
Ovogodišnjoj akciji su se uz Gradonačelnika i Zamjenike gradonačelnika te djelatnike Gradske uprave pridružili i predsjednica Gradskog vijeća Željka Kovačić, potpredsjednici Gradskog vijeća Ivan Budišćak i Zoran Savić te članovi Savjeta mladih na čelu s predsjednicom Inom Mohorić.
U obilježavanje akcije i ove se godine uključio Grad Jastrebarsko. Narcise su prodavali zaposlenici Gradske uprave na čelu s gradonačelnikom Zvonimirom Novoselom i zamjenicima Stipom Bučarom i Domagojem Šlatom te su sva sredstva od prodaje bila namijenjena Udruzi edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije i biti će korištena za prevenciju i rano otkrivanje raka dojke.

(Foto: Grad Jastrebarsko)
Cilj ove akcije je podsjetiti žene na važnost samopregleda dojki te odlazak na preventivne godišnje preglede koji mogu spasiti život te podizanje svjesnosti i pružanje informacija i podrške. Rak dojke najčešći je zloćudni tumor kod žena, na njega otpada 24 posto svih tumora, a u ranoj fazi rak dojke se naime uspješno liječi, stoga je rano otkrivanje od ključne važnosti. U Hrvatskoj svake godine oboli oko 2.500 žena od tog oblika raka čime se i ističe važnost ove humanitarne.
Grad Jastrebarsko je za nabavku narcisa u svrhu provođenja ovogodišnje akcije Udruzi edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije donirao sredstva u iznosu od 2.500 kuna, a sva prikupljena sredstva će seuplatiti na račun Udruge.
Ovogodišnjoj akciji su se uz Gradonačelnika i Zamjenike gradonačelnika te djelatnike Gradske uprave pridružili i predsjednica Gradskog vijeća Željka Kovačić, potpredsjednici Gradskog vijeća Ivan Budišćak i Zoran Savić te članovi Savjeta mladih na čelu s predsjednicom Inom Mohorić.
Zadnje objavljeno
Jaskanka Ira Ribarić i Riječanka Mia Stražičić lansirale kolekciju navijačkih korzeta
Detalji nesreće u Novakima Petrovinskim: Policajka oduzela prednost, više ozlijeđenih
Alkoholizirani muškarac vrijeđao djelatnicu benzinske postaje
"Kum" Robert Kurbaša otvorio Malu knjižnicu u Klinča Selima
Preminuo Ranko Vojnović, dugogodišnji predsjednik DVD-a Novaki
Jubilej u gradu vatrogastva: DVD Velika Gorica proslavilo 150 godina rada i djelovanja