Sošice dobivaju moderni centar za posjetitelje
16.08.2018. / Redakcija
Potpisivanjem Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu projekta „Posjetiteljski centar Sošice“ prošloga tjedna i službeno je započela provedba tog gotovo 27,5 milijuna kuna vrijednog pothvata.
Projekt će europski fondovi financirati s ukupno 23,3 milijuna kuna, a završetak gradnje očekuje se 1. veljače 2020. kada bi Sošice trebale dobiti novi centar za posjetitelje.
-Zahvaljujemo našim partnerima Općini Žumberak i udruzi „Žumberačke vile“ na suradnji u pripremi projektnog prijedloga ali i svim drugima koji su nam pomogli savjetima. Sad idemo u provedbu i – sretno nam bilo- poručili su iz Parka prirode Žumberak- Samoborsko gorje.
Foto: Park prirode Žumberak
Zadnje objavljeno
Prevrtanje vozila na A1: Troje ozlijeđenih, intervenirali jaskanski dobrovoljni vatrogasci
STK Jaska briljirao na prvenstvu regije: Dominik Pintur prvak, Iva Krištof dvostruka prvakinja
Proglašeni najbolji sportaši Zagrebačke županije u 2025. godini, među njima i predstavnici našeg grada
Vikend na jaskanskom području: Pijani vozači završili na sudu, ukradeni automobil pronađen u Zagrebu
Policijsko izvješće: Dragovoljna predaja oružja, provala i napad psa
Uspješna akcija darivanja krvi: Prikupljeno 128 doza, obitelji dobrovoljnih darivatelja pridružilo se šestero građana