Atletičarke prve u županiji

10.04.2015. / Nefertum IT
Ženska atletska ekipa Srednje škole Jastrebarsko osvojila je prvo mjesto na Županijskom natjecanju u Atletici koje se jučer održalo na zagrebačkoj Mladosti. Djevojke su se osvojenim mjestom plasirale na Državno prvenstvo, a odlično treće mjesto osvojili su članovi muške ekipe jaskanske srednje škole.

Jaskanski su srednjoškolci ostvarili zapažene rezultate u brojnim disciplinama. Prvo mjesto u skoku u vis osvojila je Anja Kovačić. Djevojke su bile odlične i u skoku u dalj, bacanju kugle, trčanju na 800 metara, a drugo su mjesto osvojile u štafeti 4x10m.

Mladići su pak briljirali u skoku u dalj gdje je prvo mjesto odnio Bruno Mataušić te skoku u vis u čemu je najbolji bio Bruno Kozjan. Muška ekipa također je osvojila 2. mjesto u štafeti 4x10m.

Odlični bodovi ostvareni pojedinačno u raznim disciplinama omogućili su visok ekipni plasman dviju jaskanskih atletskih ekipa. Natjecatelji i njihova voditeljica prof. Željka Kovačić iznimno su zadovoljni postignutim rezultatima.