Novosti Sport Događanja

Devet zlatnih odličja za judaše

10.11.2015. / Nefertum IT
U organizaciji Judo kluba Jaska u subotu je održano 16. izdanje međunarodnog turnira „Jaska 2015.“ na kojem je nastupilo 335 natjecatelja iz 28 klubova iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Ukrajine koji su se natjecali u pet uzrasnih kategorija. Po rezultatima prvo mjesto među klubovima zauzeo je Judo klub Pujanke iz Splita, čiji su natjecatelji bili uspješniji od judaša Samobora i Nippona koji su zauzeli drugo i treće mjesto u ekipnom poretku.

Jaskancima 31 odličje

Jaskanski klub na ovom je turniru nastupio s 40 judaša koji su ukupno osvojili 31 odličje. Najuspješnija je bila Mihaela Jagatić s dvije zlatne medalje, a uz nju medalju istog sjaja su osvojili i Nika Markulin, Karlo Ilinić, Gabriela Stepinac, Petra Malezija, Tomislav Štefanić, Damjan Šlat i Miheal Matko. Uz devet zlatnih odličja, jaskanskim judašima je pripalo i pet srebrnih medalja, te 17 bronci.