Jastrebovi protutnjali kroz Klinču

12.04.2021. / Petar Brnada

U 22. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad igrači Jaske izborili su uvjerljivu pobjedu u Klinča Selima, porazivši u susjedskom derbiju domaću Mladost s 3:0 (0:0), zgodicima Krunoslava Všetečke (2) i Gabriela Koludera (1).

Po riječima trenera Jastrebova Viktora Šimanovića i Mislava Bradvića njihovi su igrači ušli u utakmicu borbeno i čvrsto, željni pobjede i osvajanja novih bodova u dvoboju s oduvijek neugodnim susjedima, koji se diče bogatom nogometnom baštinom. Jaskanci si bili bolji tijekom cijele utakmice te su iskazali primjerno zajedništvo, međusobnu solidarnost i slogu koja modrobijelu momčad krasi cijelu ovu sezonu. Iako su oba sastava dala sve od sebe, dobrom nogometu su osim kvrgavog igrališta povremeno smetali i jaki naleti vjetra. U prvom poluvremenu treba spomenuti dvije povoljne prilike koje su se nakon udaraca iz kuta ukazale Jaskinom ministru obrane, „sisačkom jablanu“ Ivanu Borkoviću. Klinčaselci su najopasnije zaprijetili iz slobodnog udarca s udaljenosti od oko 25 metara, kada je projektil „starog majstora“ Velimira Stunje sjajnom obranom iz svojih rašlji skinuo Jaskin vratar Bruno Mataušić.

Prijelomni trenutak susreta dogodio se u 55. minuti. Jaskin „vođa palube“ Josip Cuković prodro je s lijeve strane i fino poslužio svojeg centarfora Krunoslava Všetečku. „Jaskin neboder“ lažnjakom je uneredio svojeg čuvata te iskosa s lijeve strane pogodio suprotnu malu mrežicu klinčaselskog gola. Osam minuta kasnije, u 63. minuti, s desne strane je dotutnjio „pisarovinski tornado“ Mario Mioković i majstorski pronašao modrobijelog „sidruna“ Všetečku. „Jaskin oblakoder“ sada je svog čuvara namagarčio s dva uzastopna lažnjaka i potom lansirao loptu, sada iskosa s desne strane, u suprotnu malu mrežicu Mladosti za 2:0. „Big Šetka“ sudjelovao je i u postizanju trećeg Jaskinog pogotka, u 70. minuti igre. Razigrani Jaskin „gusar“ Josip Cuković „Cuki“ okrunio je svoj prodor s lijeve strane još jednom suptilnom asistencijom za svojeg korpulentnog pivotmena. „Šetka“, okrenut leđima prema golu, udaljenom desetak metara, velemajstorski je vratio loptu na rub šesnaeserca, gdje je poput zapete puške čekao Jaskin borbeni „arkanđeo“ Gabriel Koluder „Gaga“. Modrobijeli „Mandžo“ zatim je gromovitim torpedom skinuo paučinu s lijevih rašlji domaćeg gola za 3:0. Jastrebovi su mogli zabiti i četvrti zgoditak, kada je u kaznenom prostoru Klinčaselaca srušen Jaskin kapetan „Cuki“. Udarac s bijele točke izveo je mladi „pokupski Jastreb“ Mario Mioković, ali je vratar Mladosti Mato Bilobrk obranio njegov pokušaj.

Mislav Bradvić i Viktor Šimanović izrazili su nakon utakmice svoje iskreno zadovoljstvo zbog velikog truda i dobre igre svih svojih igrača. Njihova dominacija i želja za uspjehom dobar su pokazatelj pred važan susret koji Jasku očekuje već u srijedu, 14. travnja (17 sati). Tada Jastrebovi u zaostaloj utakmici 12. kola gostuju kod trenutno drugoplasirane, jake Bregane, koja se bori za proboj u viši rang natjecanja. U slučaju pobjede ili remija, Jaska bi izbila na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

U Klinča Selima su Jaskine boje časno branili: Bruno Mataušić, Antonio Smičiklas (Kristijan Kurpes), Marko Miljević, Ivan Borković (Fran Vidas), Florian Pintarić (Mario Mioković), Luka Mravunac, Tomislav Tandarić (Tin Borovec), Gabriel Koluder (Patrik Cipovec), Tomislav Nad, Krunoslav Všetečka i Josip Cuković (kapetan).