Jastrebovi upisali tri boda protiv momčadi iz Orešja

16.11.2020. / Ivana Ćurić

Po blatnjavom terenu i u tmurnom, depresivnom kasnojesenskom ambijentu, Jastrebovi su proteklog vikenda nadjačali crveno-crne iz Orešja i utakmicu 15. kola završili s 3:1.

Domaći su rano otključali "bravu" Podhraškog i došli do prednosti pogotkom Karla Novosela. Sve do 27. minute igralo se samo na polovici gostiju, domaća je momčad plela mrežu oko šesnaesterca Sloge, ali velikih prigoda nije bilo. A onda, u već spomenutoj 27. minuti, prvi ubačaj pred domaća vrata, kompletna obrana Jaskanaca bila je statična i neodlučna, što vješto koristi Patrik Filipović te glavom, s dva metra donosi gostima izjednačenje rezultata.

Srećom po Jastrebove, samo tri minute kasnije Všetečka pogađa za novo vodstvo domaćih. U nastavku nije bilo previše uzbuđenja i dobrog nogometa, sve je bilo teže za igrati, a jedini trenutak za notiranje je pogodak Tina Borovca u 69. minuti, kojim je definitivno razriješio pitanje pobjednika. Na koncu, Jaskancima čestitke na pobjedi, gostima iz Orešja na sportskoj borbi, a svim sudionicima pohvale na ustrajnosti po ne baš laganim uvjetima za igru. Sudac Matijašec solidan.

Jastrebovi su se tom svojom desetom pobjedom u jesenskom dijelu prvenstva probili na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. Svoj položaj pri vrhu tablice mogu još više učvrstiti već u srijedu, 18. studenoga (14 sati), kada na svojoj Centrali u posljednjoj ovojesenskoj domaćoj utakmici dočekuju susjede iz Krašića.

Krašićanci su u 15. kolu u lokalnom derbiju poraženi na svojem igralištu od pisarovinske Jamnice (1:2), a klinčaselska Mladost izgubila je na svojem terenu od Save iz Drenja (2:5).