JŽL: Jaskanci protiv Rakovog Potoka slavili s 3:0!

28.03.2022. / Maja Peranić

Jastrebovi su i nakon dvoboja protiv susjeda i sportskih prijatelja iz Rakovog Potoka nastavili s proljetnom berbom bodova, nastavivši svoj sjajan niz od šest pobjeda uz jedan neriješen ishod u proteklih sedam ligaških dvoboja.

Momčad stratega Sanjina Lucijanića za neuspjeh ne zna punih pet mjeseci, a jedini su sastav s maksimalnim proljetnim učinkom u najvišem rangu županijskog nogometa. Jaskanci su i protiv Rakovog Potoka iskazali dominaciju, bili bolja i konkretnija momčad iako gosti uopće nisu bili loši, pogotovo u prvom poluvremenu.

Imala je gostujuća momčad dva zicera i još nekoliko opasnih udaraca iz daljine, ali domaća "hobotnica" Josip Braje bio je nesavladiv. Ipak, domaća momčad imala je više pravih prilika i pokušaja, te su gosti mogli inkasirati i više od tri lopte u svojoj mreži, pogotovo u završnici dvoboja kad je na terenu postojala samo momčad s Centrale.

Na prvi pogodak nije se dugo čekalo. U 12. minuti Vračević se probio po lijevoj strani, fino ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, a Luka Rupčić efektno, ljevicom iz voleja pogađa donji dio grede, od koje se lopta odbija iza crte Jakleneca za vodstvo domaćih. Petnaest minuta kasnije, nakon "rukometa" u gostujućem kaznenom prostoru, Vračević mirno pogađa s bijele točke i podiže omjer na 2:0. Početkom druge dionice svaku dvojbu svojim drugim pogotkom rješava Rupčić. Vračević je odaslao krasnu dubinsku loptu, vratar gostiju je daleko istrčao, Rupčić je stigao do lopte prije njega, elegantno ga zaobišao i mirno poentirao za, pokazalo se, konačnih 3:0.

U pobjedničkom sastavu nije bilo slabog aktera i svi igrači zaslužuju palac gore za prikazano. Ipak, kako to obično biva, neki su malo iskočili iz kolektiva. Vrlo dobro je odigrao Všetečka, siguran na tlu, nadmoćan u zraku, dominantan je u zadnjoj liniji bio Krnjus, već poslovično razigran i rastrčan Tvrtko Nad, Luka Rupčić efikasan, a Ivica Vračević je još jednom demonstrirao aristokratski nogomet, ples s loptom visoke klase i elegancije, te je s jednim pogotkom i dvije asistencije ovaj umjetnik loptanja bio prvo ime ove dopadljive utakmice.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA - 19. KOLO

JASKA VINOGRADAR - RAKOV POTOK 3 : 0

JASTREBARSKO - Stadion Marijan Bradvić Mara. Gledatelja 100. Sudac: Ilčić 7. Pomoćnici: Bićanić i Galović (svi iz Dugog Sela).
STRIJELCI: 1:0 - Rupčić (12), 2:0 - Vračević (27-11m), 3:0 - Rupčić (49).
JASKA VINOGRADAR: J. Braje 7,5, Borovec 7 (od 87. Mesic -), To. Nad 7, Krnjus 7,5, Novosel 7, Rupčić 8 (od 76. Pustaj -), L. Mravunac 7, Tv. Nad 7,5, Kordić 7 (od 87. Cipovec -), Vračević 8,5 (od 63. M. Mravunac 7), Všetečka 7,5 (od 63. Kopić 7). TRENER: Sanjin Lucijanić 7.
RAKOV POTOK: N. Jaklenec 6,5, Terihaj 6 (od 63. I. Jaklenec 6), Španić 6,5, Lončarić 6, Briševac 6, Balen 6,5, Bencalić 6, Jerković 6, Perić 6 (od 46. Peršin 6), Mihaljević 6 (od 74. Svoboda -), Golojuh 6 (od 46. Fabek 6). TRENER: Hrvoje Komar 6.
IGRAČ UTAKMICE: Ivica Vračević.

AUTOR: TOMISLAV TADIĆ