Nika Markulin prvakinja je Hrvatske u judu!

26.03.2019. / Redakcija

Državno prvenstvo u judu održalo se proteklog vikenda u Splitu, gdje su se natjecali i jaskanski judaši u dvije starosne kategorije – juniorke i juniori do 21 godine, te dječaci i djevojčice do 14 godina.

Članica Judo kluba Jaska, Nika Markulin osvojila je zlatnu medalju i postala prvakinja Hrvatske u kategoriji djevojčica do 14 godina i do 48 kilograma!

Još uvijek 12-godišnja Markulin, koja se nakon 5-mjesečne pauze zbog ozljede tek nedavno vratila borbama, prvo mjesto osvojila je u konkurenciji 20 judašica, te tako i u Splitu, ponovno pokazala kako je pred njom vrlo perspektivna sportska budućnost.

U kategoriji do 14 godina i do 52 kilograma, nastupila je i Gabrijela Stepinac,kojoj je ovo prvi nastup na državnom prvenstvu te osvojila sjajno 5. mjesto u konkurenciji 13 judašica.