Rugvičani slavili u Jaski nakon jedanaesteraca

10.09.2020. / Redakcija

JASKA - RUGVICA SAVA 1976 0 : 0 (2:4-11m)

Šestoligaš iz Jastrebarskog hrabro se suprotstavio četvrtoligašu iz Rugvice, u dopadljivoj kup utakmici, odigranoj po popriličnoj vrućini. Jastrebovi su u prvom poluvremenu bili osjetno bolja momčad, kreirali su, ali i zapucali četiri-pet sjajnih prigoda, dok su gosti tek dva puta priprijetili.

U nastavku dvoboja je pao tempo igre i nismo vidjeli puno prigoda te su mreže ostale netaknute, stoga je odluka pala izvođenjem jedanaesteraca, u čemu su gosti bili mirniji i spretniji, izborivši plasman u sljedeću kup rundu.
Domaća momčad, iako dosta oslabljena, ostavila je jako dobar dojam i nakon devedeset minuta igre zaslužila je više nego što je u konačnici dobila.

U svakom slučaju, trenerski tandem Jastrebova ima velikih razloga za zadovoljstvo i optimizam pred nadolazeće utakmice u zgusnutom rujanskom ritmu srijeda-nedjelja.

Moramo nažalost spomenuti i daleko najlošiju figuru ove utakmice, a to je sudac Hrgović, koji je veći dio utakmice imao neujednačen kriterij prilikom dosuđivanja prekršaja te je svojim stavom na terenu propisno iziritirao gledateljstvo. U 65. minuti djelitelj, u ovom slučaju - nepravde, zakinuo je Jaskance za očiti jedanaesterac, a nakon opasnog i pogibeljnog starta nad Tandarićem, koji je potom morao napustiti igru. Srećom, možemo konstatirati da je dobro prošao.

Tomislav Tadić

JASTREBARSKO - Stadion Marijan Bradvić Mara. Gledatelja 50. Sudac: Hrgović (Zagreb) 5. Pomoćnici: Huzjak (Zagreb) i Bratković (Velika Gorica).
JEDANAESTERCI: Cuković - Ištvanić obranio, 0:1 - Filipović, Nad - promašaj, 0:2 - Bandić, 1:2 - Borković, 1:3 - Noršić, 2:3 - Borovec, 2:4 - Škegro.
JASKA: Nežić 7, Jerbić 6,5 (od 52. Stipić 6,5), Cipovec 6,5, Novosel 7, Nad 7, Cuković 7, Borovec 7,5, Mravunac 7, Pintarić 6,5 (od 80. Obelić -), Borković 7, Tandarić 7 (od 66. Kurpes 6,5). TRENERI: Mislav Bradvić i Viktor Šimanović.
RUGVICA SAVA 1976: Ištvanić 7,5, Kušeković 6, Kotoraš 6, Ivandić 6 (od 46. Škegro 6,5), Belić 6,5, Noršić 6,5, Bošnjak 6,5, Zagorec 6,5 (od 75. Kralj -), Filipović 7, Hrga 6 (od 46. Ugbede 6,5), Bandić 6,5. TRENER: Mario Pavlović.
IGRAČ UTAKMICE: Igor Ištvanić.