Novosti Sport Događanja

Tigrovi nadjačali Jastrebove

19.10.2020. / Maja Peranić

U županijskom derbiju na Centrali, Tigrovi iz Rakitja nadjačali su domaće Jastrebove i potpuno zasluženo osvojili tri boda, kojima su preskočili Jaskance i došli na treću poziciju. Gosti su od početka preuzeli kontrolu igre i posjed lopte, a domaća momčad teško je kreirala akcije i prijetnje prema svom nekadašnjem vrataru Divkoviću. Ipak, Jaska je imala dvije situacije iz kojih je mogla poentirati, ali Borovec i Tandarić nisu bili precizni.

Do promjene rezultata došlo je u 38. minuti, kada je zaboravljeni Svoboda potpuno neometan naciljao i sjajno pogodio lijevi gornji kut Nežića, za vodstvo gostiju i prvu kapitulaciju Jaskine obrane nakon pune 602 minute nedirnute mreže. U nastavku se nije ništa značajnije promijenilo. Domaći su se i dalje mučili, a gosti su bez većih problema čuvali svoju prednost. Između isključenja Mihaljevića, a potom i Kopića, Jastrebovi su desetak minuta imali igrača više, ali ni u tom periodu ništa se konkretnije nije dogodilo.

U 77. minuti Perković-Šantar postiže drugi pogodak za žute iz Rakitja i zaključuje ovu utakmicu u kojoj su se gosti predstavili kao bolja momčad, koja je posve zasluženo razveselila svoje brojne i glasne navijače. Plavi s Centrale nisu bili pravi i nisu bili ni sjena momčadi kakvu smo gledali u dosadašnjem dijelu sezone. No, i to je zasluga vrlo dobrih gostiju. Sudac Lešković bio je na trenutke malo neodlučan, ali sve u svemu - dobar.

JASTREBARSKO - Stadion Marijan Bradvić Mara. Gledatelja 150. Sudac: Lešković (Zaprešić) 6,5. Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Žiljak (Zaprešić). Delegat: Magdić (Ščitarjevo).
STRIJELCI: 0:1 - Svoboda (38), 0:2 - Perković-Šantar (77).
JASKA: Nežić 6,5, Miljević 6, Novosel 6, Nad 6, Cuković 6, Borovec 6,5, Mravunac 5,5, Kopić 5,5, Borković 6, Tandarić 5,5 (od 72. Kurpes -), Stipić 6. TRENERI: Mislav Bradvić i Viktor Šimanović 6.
TIGAR RAKITJE: Divković 7, Jedvaj 7 (od 72. Maslač -), Suša 7, Pšeničnjak 7, Svoboda 7,5 (od 90. Golubić Vešligaj -), Baksa 7, Barišić 7 (od 88. Žabčić -), Cerovečki 7, Perković-Šantar 7,5 (od 86. Čičak -), Mihaljević 6,5, Maršić 6,5 (od 80. Crnolatac -). TRENER: Vladimir Tuweg 7.
CRVENI KARTONI: Mihaljević (58), Kopić (67) - obojica drugi žuti karton.
IGRAČ UTAKMICE: Zvonimir Perković-Šantar.

U 12. kolu Jasku očekuje novi zahtjevni zadatak, gostovanje kod drugoplasirane Bregane (nedjelja, 25. listopada, 10 sati). I Bregana se u 11. kolu okliznula, osvojivši kod Jamnice u Pisarovini samo bod (2:2). Možda je i to znak Jastrebovima da uz dobru igru u Bregani mogu ostvariti i pozitivan rezultat.

Od ostalih predstavnika Nogometnog središta Jastrebarsko uspješniji je bio Krašić (6:3 protiv Mladosti iz Luke) dok je klinčaselska Mladost porazom u Kraljevom Vrhu (1:3) omogućila domaćinima bijeg sa samog dna prvenstvene ljestvice.