Novosti Sport Događanja

Uvjerljiva pobjeda za preuzimanje vrha

21.09.2015. / Nefertum IT
U posljednjoj utakmici petog kola 3. HNL nogometaši Vinogradara su došli do uvjerljive pobjede protiv druge momčadi Rijeke koju su porazili s 5:0. Uz uvjerljivo izdanje i nova tri boda, momčad iz Mladine po prvi je puta u tekućem prvenstvu zasjela i na vrh. Bodovno poravnati s njima su Samobor i Novigrad, no oni imaju nešto slabiju gol razliku, te im gledaju u leđa.

Iako su mnogi Rijeku 2 spominjali kao favorita na trećeligaškom zapadu, u jučerašnjoj utakmici to ničim nisu opravdali. Domaća momčad u potpunosti je dominirala utakmicom, a petorica različitih stijelaca najbolje govore o igri momčadi trenera Stjepana Gomerca. Put ka pobjedi pogotkom u 12. minuti je otvorio Štulec, a posao im je dodatno olakšao crveni karton Vizingera, pa je do odlaska na odmor Povrženić povisio na 2:0. U nastavku se mreža gostiju zatresla još tri puta, a pogađali su je Ristovski, Abramović i Bucković.

Dobra igra i uvjerljiva pobjeda dobra su najava i ovotjedne Kup utakmice u Lekeniku, dok u šestom kolu Vinogradar za vikend očekuje gostovanje u Stupniku kod istoimene posljednjeplasirane momčadi na prvenstvenoj ljestvici.