
Šverceri u Jastrebarskom preprodali više od 4 milijuna cigareta! Brane se sa slobode
Sudac istrage Županijskog suda u Velikoj Gorici odredio je u ponedjeljak mjeru opreza obveznog javljanja nadležnom tijelu 54-godišnjaku, 67-godišnjaku i 54-godišnjaku koji se sumnjiče za preprodaju 4.2 milijuna ilegalnih cigareta. Trojica osumnjičenih mogu se braniti sa slobode, no jedan od njih ne smije napustiti boravište.
Trojac je, naime, osumnjičen da je od početka 2021. pa do 11. ožujka u Jastrebarskom od nepoznate osobe kupio nešto više od 4.2 milijuna raznih vrsta cigareta bez zaštitnih markica Ministarstva financija radi daljnje preprodaje na ilegalnom tržištu.
Cigarete su skladištili u Jastrebarskom, a vrijednost trošarine za oduzete cigarete iznosi 4.8 milijuna kuna, izvijestilo je Državno odvjetništvo.
Trećeosumnjičenom 54-godišnjaku zabranjeno je i napuštanje boravišta, izvijestilo je Državno odvjetništvo koje će se na tu odluku žaliti. Za svu trojicu tužiteljstvo traži istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja djela, a protiv trećeosumnjičenika i zbog opasnosti od bijega.

Zagrebačka županija osigurala gradnju atletske staze u Jastrebarskom

Održano 2. kolo Lige Tilčekov put 2025: Ana Karača i Leonardo Pavina pobjednici i drugog kola

Suradnjom Županije i Grada do nove škole u Jaski! Pokrenuti i projekti izgradnje dvorana u Desincu i Cvetkoviću

Izvanredna akcija dobrovoljnog darivanja krvi danas u Glazbenoj školi

Na otvaranju jesenskog dijela orijentacijske sezone Jeleni osvojili četiri medalje

Kazalište Škrabe poziva na upise u Jaski i Zagrebu
